Kim Kimdir, Biyografi
Conor McGregor Kimdir, Conor McGregor Nereli, Conor McGregor Kaç Yaşında
  19 Ocak 2020 Pazar , 13:01
Conor Anthony McGregor, İrlandalı karma dövüş sanatları ustası. Eski UFC tüy siklet ve hafif siklet şampiyonu. McGregor MMA kariyerine 2008'de başladı. 2012'de Cage Warriors organizasyonunda tüy siklet ve hafif siklet şampiyonluğunu aynı anda yaşadı. 

Conor Anthony McGregor, İrlandalı karma dövüş sanatları ustası. Eski UFC tüy siklet ve hafif siklet şampiyonu. McGregor MMA kariyerine 2008'de başladı. 2012'de Cage Warriors organizasyonunda tüy siklet ve hafif siklet şampiyonluğunu aynı anda yaşadı. 

Kilo: 70 kg Trend

Doğum tarihi: 14 Temmuz 1988 (31 yıl yaşında), Crumlin, Dublin, İrlanda

Boy: 1,75 m

Sıklet: Hafif Sıklet

Dövüş sanatları: Boks, Karma dövüş sanatları, Brezilya Jiujitsusu, Karate, Taekwondo, Kick Boks, Capoeira

Conor Anthony McGregor (d. 14 Temmuz 1988, Dublin), İrlandalı karma dövüş sanatları ustası. Eski UFC tüy siklet ve hafif siklet şampiyonu.

McGregor MMA kariyerine 2008'de başladı. 2012'de Cage Warriors organizasyonunda tüy siklet ve hafif siklet şampiyonluğunu aynı anda yaşadı. Cage Warriors'da kazandığı iki unvanı da UFC ile anlaştıktan sonra boşa çıkardı. 2015 yılında UFC 194'te Jose Aldo'yu 13 saniyede nakavt ederek UFC tüy siklet şampiyonu oldu. Bu nakavt UFC unvan maçları tarihinin en hızlı nakavtı oldu. 2016 yılında UFC 205'te Eddie Alvarez'i nakavt ederek hafif siklet şampiyonu oldu ve UFC tarihinde iki ayrı siklette aynı anda şampiyon olan ilk dövüşçü oldu.

McGregor'un profesyonel boks kariyeri ise 2017'de başladı. İlk maçında Floyd Mayweather Jr.'a mağlup oldu.

McGregor MMA tarihinin en popüler ismidir. UFC tarihinin en çok PPV satışı yapılan altı şovunun dördünde ana maçta McGregor vardır. Ana maçında Nate Diaz ile karşılaştığı UFC 202 şovu 1.65 milyon satış yapmıştır ve en çok PPV satışı yapılan MMA şovu olmuştur. Ayrıca Mayweather ile yaptığı boks maçı da Kuzey Amerika'da 4.3 milyon PPV satışı yapmıştır ve bu sayı tüm zamanların en yüksek ikinci PPV satışı olarak kayıtlara geçmiştir.

McGregor, 12 yaşında boks ve kick boks yaparak UFC temellerini attı. O genç yaşlarda İrlanda'da boks şampiyonu oldu. 2007 yılında ilk MMA maçında Kieran Campbell'ı nakavt etti. 2013 yılında ilk UFC dövüşünde Marcus Brimage'i nakavt etti. Sırasıyla Max Holloway, Diego Brandao, Dustin Poirier ve Dennis Siver'i yendi ve bu sürede tüm dünyanın ilgisini çekti.

Jose Aldo'nun sakatlanmasıyla Chad Mendes ile geçici UFC tüy sıklet şampiyonluk maçına çıktı ve rakibini nakavt ederek geçici şampiyon oldu. Daha sonra Jose Aldo'yla karşılaştı ve 13 saniyede maçı kazanarak UFC tüy sıklet kemerini aldı. 2016 yılında hafif sıklet şampiyonu Rafael dos Anjos ile karşılaşacağı açıklandı fakat dos Anjos sakatlandığını açıklayınca rakibi Nate Diaz oldu. 5 Mart 2016 UFC 196 etkinliğinde Nate Diaz'a kaybetti ve ilk UFC yenilgisini aldı. 20 Ağustos 2016 UFC 202'de Nate Diaz'ı puanla mağlup etti ve tekrar hafif sıklete dönüş yaptı. 12 Kasım 2016'da UFC hafif sıklet şampiyonluk maçı için Eddie Alvarez ile karşılaştı ve rakibini 2. roundda nakavt etti. Bu nakavt McGregor'u UFC tarihinde 2 sıklette şampiyon olan ilk dövüşçü yaptı.

McGregor, genellikle saldırgan stili seçer ve baskın taraftır. Ters garddır ve uzmanlık alanı boks onun dövüşlerinin nakavt ile bitmesini sağlar.

Yorumlar
Kod: 97YD6