Adana
"Çukurova Ödülü" İsa Çelik’e verildi
  21 Mart 2018 Çarşamba , 13:29
"Çukurova Ödülü" İsa Çelik’e verildi
Çukurova’da 5 kentte, Bodrum’da ve yurtdışında 2 ülkede aynı tarihte başlayan 12.Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’nin (UÇSG) Adana’daki açılış töreninde, bu yılın “Çukurova Ödülü” fotoğraf sanatçısı, grafiker ve yazar İsa Çelik’e sunuldu.
Çelik, konuşmasında Mersin ve Adana’daki öğrenim yıllarında yaşadığı ilginç gözlemlerini aktararak, “Gözümü hiç insanların yüzünden ve gözünden ayırmadım, bu zamana kadar hep insanlara baktım” dedi.
Sanatın her dalının ve fotoğrafın da şiir gibi olmasını isteyen İsa Çelik, birçok ödül aldığını, Çukurova Ödülü’nün kendisi için ayrı bir anlam ve gurur yaşattığını belirtti. Çelik, “Yaşar Kemal’in de almış olduğu bu ödülü almam ben de eziklik oluşturdu, büyük gurur verdi” diye konuştu.
12. UÇSG Sözcüsü Mustafa Özke de 12 yıldır tükenmeyen bir sabırla Çukurova Sanat Girişimi’nin meşalesini daha yücelere taşıyan Çetin Yiğenoğlu’nun öncülüğünde aydınlık yarınlara umutla yürüdüklerini ifade etti. Özke, “Ortadoğu’daki savaş çığlıklarına inat, insanlığın sevgi, barış ve kardeşlik duygularıyla yüceleceğini sanat diliyle haykırmak istedik” dedi.
Açılış töreninde ÇDSO sanatçılarından Nevin Apaydın, kızı Ezgisu Apaydın ve Boris Tuntev, katılımcılara kısa bir müzik dinletisi sundu.
12. UÇSG etkinlikleri 26 Mart’a kadar devam edecek.
Yorumlar
Kod: 41T71