Osmaniye
Osmaniye Belediyesi 3. Kitap Fuarı başlıyor
  04 Aralık 2018 Salı , 23:52
Osmaniye Belediyesi 3. Kitap Fuarı başlıyor
Osmaniye Belediyesi’nin düzenlendiği 3. Kitap Fuarı, bu yıl 7-16 Aralık tarihlerinde kapılarını kitap tutkunlarına açacak.
Geçtiğimiz yıl 80 bin kişinin ziyaret ettiği fuar bu yıl Osmaniye Valiliği’nin yanındaki Masal Park’ın bitişiğinde açılacak. Önceki yıl kurulan fuar çadırını 2 katına çıkararak 2 bin 400 metrekare büyüklükte bir fuar çadırı kurularak, 80 stantta, 180 yayınevi hizmet verecek, 150 yazar okuyucularıyla buluşacak. 27 farklı söyleşi programında duayen isimler tecrübelerini, bilgi birikimlerini okuyucularıyla paylaşacak.

Fuarın onur konuğu Azerbaycanlı siyasetçi Paşayeva
Osmaniye Belediyesi 3. Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu Azerbaycanlı siyasetçi Ganire Paşayeva olacak. Paşayeva, 7 Aralık Cuma günü saat 11.00’da fuarın açılış törenine katılacak. Aynı gün saat 13.30’da Cebeli Bereket Kültür Merkezi’nde “Türk Dünyasının Geleceğinde Türk Gençliğinin Rolü” konulu söyleşiye katılacak.
Türk Dil Kurumu (TDK) ve Türk Tarih Kurumu (TTK) ise ilk kez Osmaniye Belediyesi 3. Kitap Fuarı’nda stant açarak, yayınlarını Osmaniye halkının beğenisine sunacak. TTK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Güray Kırpık, 11 Aralık Salı günü saat 13.30’da “Türk Tarihinin Meseleleri ve Misak-ı Milli” konulu bir konuşma yapacak.

Tufan Gündüz “Tarih Bizi Çağırıyor” söyleşisine katılacak
Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle yürütülen ortak projeyle ilk, orta ve liselerden öğrencilerin ücretsiz bir şekilde taşınacağı Osmaniye Belediyesi 3. Kitap Fuarı’nda ünlü tarihçi Tufan Gündüz de 14 Aralık Cuma Günü saat 13.30’da “Tarih Bizi Çağırıyor” söyleşisine katılacak.
Gündüz’ün yanı sıra televizyon ekranlarının sevilen ismi İclal Aydın da 15 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’daki söyleşisinin ardından, kitaplarını imzalayacak.
Osmaniye Belediyesi 3. Kitap Fuarı kapsamında annelere yönelik de 2 söyleşi gerçekleştirilecek. 13 Aralık Perşembe günü saat 13.30’da “Bağırmayan Anneler” isimli söyleşide Eğitimci-Yazar Hatice Kübra Tongar, okurlarıyla bir araya gelecek. 15 Aralık Cuma günü saat 13.00’de ise Akademisyen Anne olarak bilinen Saniye Bencik Kangal, “Korkma! İyi Bir Annesin” konulu bir söyleşide bilgilerini aktaracak.

Fuar kapsamında çocuklar için de söyleşiler var
Çocukların küçüklükten itibaren okuma sevgisi kazanabilmesi için söyleşi salonunda çok sayıda etkinlik düzenlenecek. 10 Aralık Pazartesi günü saat 10.30’da kişisel gelişim uzmanı Murat Kaplan, etkili öğrenme yöntemlerini çocuklara anlatacak. 11 Aralık salı günü ise saat 11.30’da Osmaniye’nin yetiştirdiği önemli değerlerden Bestami Yazgan “Kitaplarla Dost Olmak” isimli söyleşide çocuklarla bir araya gelecek. 12 Aralık Çarşamba günü saat 10.30’da Mehmet Karaburç, “Hızlı Okuma ve Anlama”, 13 Aralık Perşembe Neslihan Saltaş “Ergenekon Destanı ve Türk Mitolojisi”, 14 Aralık Cuma saat 10.00’da Suat Turgut “Adam Olacak Çocuklar” yine aynı gün Reyhan Erdoğan ile Hayrettin Şahin saat 11.00’da “Okulda Başarı ve Motivasyon” isimli söyleşi yapacak.
7-16 Aralık 2018 tarihleri arasında her gün 09.30 ile 20.30 saatleri arasında kitapseverlerin ziyaretine açık olacak fuar hakkında ’osmaniyefuar.com’ adresi üzerinden detaylı bilgi alınabileceği kaydedildi.
Yorumlar
Kod: 1XP4X