Faydalı Bilgiler
Ha Long Koyu Quang Ninh Eyaleti Vietnam, Alçalan Ejderha Koyu
  11 Eylül 2019 Çarşamba , 18:21
Ha Long Koyu, Vietnam'ın Qu7843;ng Ninh ili sınırları içinde yer alan bir bölgedir. "Alçalan Ejderha" anlamına gelmektedir. Doğu Asya'nın önde gelen tatil merkezleri arasında bulunan koy 1994 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine alınmıştır.

Ha Long Koyu, kalın orman bitki örtüsüne sahip yüzlerce kalker adasından oluşur. Bu bakir ortamda turistler için konaklama imkanı bulunuyor.

Ha Long Koyu, Vietnam'ın Quảng Ninh ili sınırları içinde yer alan bir bölgedir. "Alçalan Ejderha" anlamına gelmektedir. Doğu Asya'nın önde gelen tatil merkezleri arasında bulunan koy 1994 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine alınmıştır.

Alan: 1.553 km²

Rakım: 100 m

İl: Kuang Ninh

UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı tescili: 1994

  • Ha Long Koyu, Vietnam’da yer alan bir koy.
  • Rakımı 0 metre.
  • Ulaşımı sağlayan en uygun havaalanı HAN (Uluslararası Hanoi Noibai Havalimanı).
  • Para birimi Vietnam Dongu.

Ha Long Koy'u (alçalan ejderha koyu), Vietnam’ın Quang Ninh Eyaleti'nde Ha Long şehrine ait olan bir koydur. Denizin dışında, dik şekilde yükselen kireçtaşı karstlarından ve abartısız birlerce adasından dolayı UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor.

Çoğu kişi Ha Long Şehri üzerinden bu popüler turizm merkezine ulaşır, fakat çok az bir kısmı orada kalmaya karar verir. Bunun yerine çoğu, birkaç günlüğüne direkt olarak (teknede uyuyarak) gemiyle gitmeyi tercih eder.

 

Yorumlar
Kod: 2ZR6Y