Faydalı Bilgiler
Kalabalıktan Uzak Yaz Tatilleri İçin Ege'de En Konforlu Butik Otel Önerileri
  19 Ekim 2020 Pazartesi , 19:03
Ege Bölgesi, yaz tatillerinde ülkemizde en çok tercih edilen tatil beldelerine ev sahipliği yapmaktadır. 24 saat eğlencenin bitmediği, dolu dolu tatillerin yanı sıra, COVİD – 19 salgını sonrası tatil tercihleri değişmekte ve sakin bölgeler daha çok dikkat çekmeye başlamıştır. 

Kalabalıktan Uzak Yaz Tatilleri İçin Ege'de En Konforlu Butik Otel Önerileri
Ege Bölgesi, yaz tatillerinde ülkemizde en çok tercih edilen tatil beldelerine ev sahipliği yapmaktadır. 24 saat eğlencenin bitmediği, dolu dolu tatillerin yanı sıra, COVİD – 19 salgını sonrası tatil tercihleri değişmekte ve sakin bölgeler daha çok dikkat çekmeye başlamıştır. 
Çanakkale’nin huzur dolu atmosferi ile dikkat çeken noktası Küçükkuyu, Ayvalık’ın gözde tatil durağı Cunda, İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan Foça, sakin şehir Seferihisar ve Sığacık, begonvillerle süslü Datça ve huzur dolu atmosferi ile büyüleyen Köyceğiz onlarca seçeneğin arasında öne çıkmaktadır. 
Bu tatil beldelerinin en özel tesisleri hakkında detaylı bilgiyi otelleri.net ile alabilir, salgın süresince evde kalmadan, güvenle tatil yapmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz. 

Mavi Zeytin Butik Otel, İzmir - Seferihisar
Seferihisar’ın huzur noktası Sığacık’ta konuklarını ağırlayan Mavi Zeytin Butik Otel, doğanın kalbinde konumu ile bu yaz evde kalma zorunluluğunu ortadan kaldıracak güvenilir bir tatil vadetmektedir. 
11 odasında konuklarını ağırlayan Mavi Zeytin Butik Otel, az kapasiteli konaklama hizmeti ile kalabalıktan uzak kalmanıza olanak sunmaktadır. Oda ve restoran temizliği ile sosyal mesafe kuralları gibi günümüzün vazgeçilmezlerini kusursuzca uygulayan tesiste, dinlendirici bir serinleme deneyimi için 1 adet açık yüzme havuzu hizmet vermektedir. Havuz çevresinin temizliği ve bakımı düzenli olarak yapılmaktadır. 

Losta Sahil Evi – Selimiye, Marmaris
Marmaris’in sessiz ve sakin noktalarından Selimiye’de hizmet veren Losta Sahil Evi, denize sıfır konumda huzur dolu bir konaklama deneyimi sunmaktadır. 15 odaya sahip tesis, az kapasiteli oluşu ile salgın döneminde kalabalıktan uzak bir tatil için tercih edilmektedir. Tesisin özel iskelesinde şezlong ve şemsiyelerin konumu, sosyal mesafeye göre ayarlanmaktadır. Az sayıda konuğa hizmet veriyor olmasından dolayı, plaj alanı da kalabalık değildir. Restoran bölümü de yeni standartlara uygun şekilde tasarlanan tesiste, oda temizliğine de önem verilmektedir. 

Labris Otel – Cunda Adası
Kaz Dağları’ndan gelen temiz havayı içinize çekerek güne başlayacağınız Labris Hotel, Cunda’da kalabalıktan uzak tatiller için öne çıkmaktadır. 24 odaya sahip otel, COVİD-19 sonrası gerekli şartlara uyum sağlamış ve sertifika almıştır. Tesis bünyesinde yer alan 1 adet kapalı yüzme havuzu, ön görülen klor seviyesini sağlamakta, havuz çevresinde yer alan şezlonglar ise sosyal mesafe kuralı uygun şekilde yerleştirilmiştir. A la carte restoranda tek kullanımlık ürünler sunulmakta, masa düzenine dikkat edilmekte ve personel gerekli kuralları uygulamaktadır. 

 

Alya Villa Butik – Turunç, Marmaris
Marmaris Turunç’un yemyeşil doğası ile iç içe bir tatil olanağı sunan Alya Villa Butik, COVİD-19 salgını sonrasında değişen tatil standartlarını en yüksek konfor seviyesinde sağlayan tesisler arasında yer almaktadır. Tesis bünyesinde hizmet veren 1 adet açık yüzme havuzu salgın sonrası belirlenen klor seviyesine uygun şekilde günlük olarak bakımdan geçmektedir. 2 km uzakta yer alan özel plaj alanı ve havuz başında yer alan şezlonglar ise belirlenen mesafeye uygun şekilde yerleştirilmektedir. Oda temizliği, gıda hijyeni ve restoran kuralları ile Alya Villa Butik konuklarına salgın riskinden uzak bir tatil deneyimi vadetmektedir. 

Sabrinas Haus – Bozburun, Muğla
Ev konforunu yemyeşil doğanın masmavi denizle buluştuğu noktada yaşayabileceğiniz Sabrinas Haus, salgın sonrası gözde tatil seçeneklerinden biridir. 17 odasında konuklarını ağırlayan tesis, plaj ve havuz olanakları ile keyifli bir tatil geçirmenize olanak sunmaktadır. Her iki alanda da şezlong yerleşimi sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılmış olup, havuzun ve plajın bakımı ve temizliğine son derece dikkat edilmektedir. Eğlenceli ve romantik bir tatil için öne çıkan Sabrinas Haus’ta tüm personel sağlık kontrollerinden geçmekte, maske ile hizmet vermektedir. Restoran ve oda temizliği günlük olarak yapılmaktadır. 

 

Perdue Hotel – Faralya Son yıllarda sakin bir tatil denince akla ilk gelen duraklardan biri olan Faralya’da hizmet veren Perdue Hotel, salgın riskinden uzak bir tatil için öne çıkmaktadır. Yemyeşil ağaçların arasında ve denize sıfır konumda yer alan tesis, yılın yorgunluğunu atabileceğiniz geniş alanında 11 odası ile hizmet vermektedir. Tesisin açık yüzme havuzu, ağırladığı misafirlerin sosyal mesafelerini koruyabileceği genişlikte olup, havuz çevresi ve havuz suyu bakımı ve temizliği düzenli olarak yapılmaktadır. Tesisin 1 adet a’la carte restoranında masa düzeni COVİD 19 esaslarına uygun şekilde yapılmış olup, tesisin tüm alanlarında personel maske ile hizmet vermektedir. 

Melek Hotels – Bozburun Muğla Bozburun’da hizmet veren Melek Hotels, denize sıfır konumda yer almaktadır. En konforlu yaz tatilinizi geçirmenize olanak sunan özelliklere sahip tesis, 10 otel odasına sahiptir. Az kişiyi ağırlaması COVİD 19 salgınında avantaj sağlayan tesisin iskelesinden denize girebilir, denize sıfır kafe- restoranında kalabalığa karışmadan en özel lezzetleri tatma olanağı bulabilirsiniz. 

4Reasons Hotel – Yalıkavak Bodrum
Evde kaldığınız günleri unutturacak muhteşem bir doğanın kucağında konuklarını ağırlayan 4Reasons Hotel, unutulmaz bir Ege tatiline salgının engel olamayacağının en özel örneklerinden biridir. Bahçeleri ve açık ortak alanları kapasitesine göre oldukça geniş olan tesisin 20 odası bulunmaktadır. Yemek hizmetlerini açık havada sunarak, salgın riskini en aza indiren 4Reasons Hotel’in havuz alanı başta olmak üzere tüm alanlar salgın sonrası kurallara uygun şekilde düzenlenmiş olup, personel hijyen eğitimi almıştır. Tesisin tüm alanları nano gümüş iyon teknolojili dezenfektanlarla temizlenmektedir. 

Viento Otel – Alaçatı, İzmir
İzmir’in popüler turizm beldesi Alaçatı’da konuklarını ağırlayan Viento Otel, 1500 m2 alanında 20 odası ile konuklarını ağırlamaktadır. Resepsiyonda bulunan UV cihazı ile dezenfekte edilmiş olan kapı kartı konuklara verilmektedir. Oda temizliklerinde hastane tipi TSE ve CE belgeli dezenfektanlar kullanılmaktadır. Havuz ve jakuzinin bakımları ve dezenfeksiyonu Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun talimatlarına uygun olarak düzenli yapılmakta ve havuz klor seviyesi belirlenen standartta tutulmaktadır. Masalar arası 2 metre mesafe kuralı ile restoran alanında konfor sağlanmaktadır. 

 

Oyster Residences – Ölüdeniz, Fethiye
Ölüdeniz’in yemyeşil doğasında konumlanan Oyster Residences, denize sıfır konumda yer almaktadır. Tesisin özel plajı yalnızca konuklara hizmet vermekte olup, geniş alanda denize girme olanağı sunmaktadır. Plaja ek olarak 1 adet açık yüzme havuzuna sahip tesiste, havuz çevresi sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenmiştir. Günlük bakım ve temizlik tüm alanlarda yapılmaktadır. 26 odalı Oyster Residences, geniş bahçesi ile salgın riskinden uzak gözde seçeneklerden biridir. 

Olive Odore Palace Hotel – Küçükkuyu, Ayvacık
Çanakkale’nin kalabalıktan uzak tatillerde gözde duraklarından Ayvacık’ta hizmet veren Olive Odore Palace Hotel, 36 odaya sahiptir. Mavi bayrak sertifikalı plajı ile misafirlerine keyifli bir yaz tatili vadeden tesiste, açık ve kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Tesis bu yıl tüm alanlarında salgın riskine karşın yüksek hijyen standartları uygulamakta ve sosyal mesafe kuralına uygun hizmet sağlamaktadır. Jakuzi ve sauna alanlarında kullanım sonrası dezenfeksiyon işlemleri yapılmakta ve belli bir süreden sonra konuk kabul edilmektedir. Havuz ve plaj alanlarında ise şemsiye ve şezlonglar 2 m mesafe kuralına uygun şekilde yerleştirilmiş olup, havuz ve plaj temizliği günlük şekilde uygulanmaktadır. 

 

Sarpedor Boutique Hotel, Torba
Bodrum’un gözde turizm duraklarından Torba’da salgın riskinden uzak bir konaklama deneyimi için tercihinizi Sarpedor Boutique Hotel’den yana yapabilirsiniz. Begonvil, çam ve zeytin ağaçları ile çevrili tesis, geniş bir alana sahip olmakla birlikte, 32 odası ile konuklarını sosyal izolasyona uygun bir şekilde ağırlamaktadır. 200 metre uzunluğundaki plaj, geniş aralıklar bulabileceğiniz bir deniz keyfi yaşatırken, açık yüzme havuzu ise günlük olarak temizlenmektedir. Çocuk ve yetişkinler için eğlence dolu bir tatile kapılarını aralayan Sarpedor Boutique Hotel’in tüm ortak alanları düzenli olarak dezenfekte edilmekte ve personel maske ile hizmet vermektedir. 

Manici Kasrı, Yeşilyurt – Ayvacık
Küçükkuyu’da yer alan Manici Kasrı, yemyeşil bir doğada, tertemiz havayı içinize çekeceğiniz, bahçesinde huzur bulacağınız ve stresli günleri geride bırakacağınız bir konaklama deneyimi vadetmektedir. 25 – 100 m2 arasında değişen oda büyüklükleri ile geniş alanlar sunan tesis, 16 odalı olup, bu özelliği ile ortak alanlarda da kalabalıktan uzak kalmanızı sağlamaktadır. Denize 2.5 km mesafede yer alan Manici Kasrı’nın yalnızca konuklara hizmet veren ve hijyen standartlarını sağlayan özel plajı ile unutulmaz bir yaz tatiline ev sahipliği yapmaktadır. 

 

Doria Hotel & Yatcht Club, Kaş Antalya
Antalya’nın, popüler tatil merkezlerinden Kaş’ta hizmet veren Doria Hotel Yacht Club, özel terası ve iskelesi ile ön plana çıkmaktadır. 10 odalı tesis, salgın riskine karşı tüm önlemlerini almakla birlikte, konuk/alan oranı bakımından değerlendirildiğinde sosyal mesafe kuralını rahatlıkla sağlayacağınız seçenekler arasında yer almaktadır. Denize sıfır konumda yer alan tesisin, Mavi Bayraklı plajı ve plaj alanında açık yüzme havuzu hizmet vermektedir. Geniş alana sahip plajda ve havuz çevresinde konuklar birbirlerinden uzakta konfor bulmaktadır. Tesisin tüm ortak alanları ve odaları düzenli olarak dezenfekte edilmekte ve personel hijyen kurallarına uygun hizmet vermektedir. 

Kekik Otel, Muğla - Selimiye
Eşsiz gün batımı manzarası ile büyüleyici bir atmosfere sahip olan Kekik Otel, Selimiye Koyu’nu kuşbakışı göreceğiniz konumu ile gözlerden uzak bir tatil için en ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Yemyeşil bir ormanın içerisine kurulu olan tesisin yalnızca 10 odası bulunmakta olup, tüm ortak alanlar yalnızca size aitmişçesine özgür hissetmenize olanak sunmaktadır. Deniz manzarasına  karşı hizmet veren sonsuzluk havuzu, COVİD-19 salgını sonrası belirlenen hijyen şartlarını sağlamakta olup, odalar ve ortak alanlar düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. 

Yorumlar
Kod: NKDRK