Faydalı Bilgiler
Mehmet Gürcan Karakaş kimdir, nereli ve kaç yaşında? TOGG CEO'su, Yerli Otomobil CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş
  28 Aralık 2019 Cumartesi , 15:47
Yerli otomobil CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. 1965 yılında Antalya, Akseki'de dünyaya gelen Mehmet Gürcan Karakaş, Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nden 1988 yılında mezun oldu.

Yerli otomobilin tanıtımının yapıldığı saatlerde TOGG CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Antalya, Akseki doğumlu olan Mehmet Gürcan Karakaş Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mezuniyetin hemen ardından Aselsan'da çalışmaya başlayan Mehmet Gürcan Karakaş, 1990 yılında BOSCH Sanayi ve Ticaret AŞ'de çalışmaya başladı.

Mehmet Gürcan Karakaş 1965 Antalya Akseki doğumlu. 1988 yılında Ortadoğu Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Karakaş, aynı yıl Aselsan’da çalışmaya başladı. 1990 yılında Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş’de görev alan Karakaş, 1991-1992 yılları arasında Almanya Feuerbach’ta dizel püskürtme sistemleri ürün geliştirme mühendisi olarak çalıştı.

1995 yılında Bursa’da teknik aplikasyon projelerinden sorumlu kısım müdürü oldu ve 1996-1997 yılları arasında Almanya Bühlertal’da enerji ve karoseri sistemleri üzerine Japon ve İskandinav müşterilerden sorumlu proje müdürü olarak görev aldı.

Gürcan Karakaş, 2004 yılında Bosch Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı. 2007 yılında Bosch’un Almanya’daki merkezine geçen Karakaş, o tarihten bu yana grubun yenileme pazarlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

ALMANYA’NIN EN İYİ 100 YÖNETİCİSİNDEN BİRİ

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt, 2011 yılında Gürcan Karakaş’ı Almanya’nın en tepesindeki 30 şirketi yönetmeye aday 100 kişiden biri olarak seçmişti. Gazetede Karakaş’ın Bosch firmasında ve Bosch’un son yıllarda artan başarısında çok önemli bir role sahip olduğu yazıldı. 53 yaşındaki Karakaş’ın Bosch Grubu içinde şirketin üçüncü kademe yöneticileri arasına yükselen ilk yabancı kökenli kişi olduğu da belirtilmişti.

Yorumlar
Kod: DA3GA