Nasıl Pilot Olurum
PEC Üniversitesi Pilotluk Eğitimi
  01 Ağustos 2019 Perşembe , 09:50
Macaristan’ın tarihi şehirlerinden biri olan Pecs (Peç), 2010 yılında İstanbul ile birlikte Kültür Başkenti seçilmiştir. Osmanlı dönemine ait çok sayıda eserin de yer aldığı Pecs şehri Macaristan’ın orta kesiminde yer almaktadır, Eurasia Pilot Havacılık ve Kariyer Danışmanlığı.

Ayrıntılı Bilgi İçin : https://www.eurasiapilot.com

Pecs Üniversitesi (University of Pécs, Pécsi Tudományegyetem)

Macaristan’ın tarihi şehirlerinden biri olan Pecs (Peç), 2010 yılında İstanbul ile birlikte Kültür Başkenti seçilmiştir. Osmanlı dönemine ait çok sayıda eserin de yer aldığı Pecs şehri Macaristan’ın orta kesiminde yer almakta olup nüfusu yaklaşık 150 bindir. Gerek güvenlik gerekse sağladığı kültürel olanaklar bakımından öğrenciler için en uygun şehirlerden olan Peç aynı zamanda Macaristan’ın en önemli üniversitelerinden birine de ev sahipliği yapar.

Ülkenin en eski üniversitesi olan Pecs Üniversitesi 1367 yılında kurulmuş, I. Dünya Savaşı sonrası yeniden yapılandırılmıştır. Macaristan’ın en eski Devlet Üniversitesidir. Pecs Üniversitesi geniş araştırma ve eğitim aktiviteleri ile Macaristan’ın en değerli yüksek öğretim kurumlarından biridir. Üniversite 35.000 öğrenciye, 2.000 öğretim üyesi ile 10 fakültede eğitim vermektedir.

Özellikle Tıp Fakültesi, yabancı öğrenciler için Avrupa’daki en kaliteli eğitim seçeneklerinden biri olduğundan yoğun olarak tercih edilmektedir.

Pecs Üniversitesi – Eğitim Sistemi ve Kabul Koşulları

Öğrencilerin Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık ve diğer ilgili bölümlere doğrudan kabul edilmeleri için iyi derecede İngilizce konuşabilmeleri ve bunun yanı sıra lisede Biyoloji, Kimya, Fizik dersleri almış olup, bu derslerdeki bilgilerinin yeterli seviyede olması gereklidir. İngilizce seviyesi ve Biyoloji, Kimya, Fizik bilgisi yeterli olmayan adaylar, ilk yıllarında Hazırlık (Combo: English + Pre-Medical) programına katılarak Tıp Fakültesinde eğitim almaya hazır hale getirilirler. Hazırlık programında adaylara bir akademik yıl boyunca Biyoloji, Kimya, Fizik ve İngilizce dersleri verilir. Programı başarıyla tamamlayan adaylar Tıp Fakültesinde eğitim almaya hak kazanırlar. Tıp eğitimi 6 yılda (12 Sömestr), Diş Hekimliği eğitimi 5 yılda (10 Sömestr), Eczacılık eğitimi 5 yılda (10 Sömestr) tamamlanır.

Pecs Üniversitesi Pilotluk Eğitmi

Multifly Havacılık Akademisi ve Pec Üniversitesi, en gelişmiş eğitim yöntemleriyle ileri mesleki eğitim sunarak yeni nesil profesyonel pilotları desteklemeye kararlı. 2 yıllık eğitim programı, öğrenci pilotlarının herhangi bir ticari hava işletmecisinde bir uçuş ekibi konumuna başvurmak için gereken tüm nitelikleri kazandığı teorik ve pratik bölümleri içerir.

Eğitim programı 4 sömestirden oluşmakta olup, 1204 saat teorik bilgi eğitimi verilecektir. İlk 3 yarıyıl boyunca öğrenci pilotları ilk pilot lisanslarını alırlar ve profesyonel pilot eğitimlerinde daha da ilerlemek için gereken tüm teorik sınavları geçerler. Dersler, öğrencilere profesyonel havacılık dünyası hakkında derinlemesine bilgi sağlayan temel bilimsel geçmişe sahip gerçek havacılık uzmanları tarafından düzenlenmektedir. Öğrenci pilotları, laboratuvar oturumları sırasında uçuş planlama ve izleme için havacılıkta kullanılan en son teknolojiler ve yöntemler konusunda deneyim kazanıyor.

Uygulamalı eğitim, EASA standartlarındaki gerçek uçaklarda toplam 228 uçuş saati ve 63 simülatör süresi sağlar. Yine de, Profesyonel Havayolu Pilot Modüler Eğitim programı, öncelikle 0 to ATPL (sıfır saat) programına odaklanmış olmasına rağmen, önceki uçuş deneyiminin kredilendirilmesi için de geçerli olabilir. Pratik uçuş eğitimi sırasında aktif ve emekli havayolu taşımacılığı pilotları, profesyonel bir kariyere başarılı bir şekilde başlamak için gereken kaliteyi ve deneyimi sağlıyor.

Ayrıntılı Bilgi İçin : https://www.eurasiapilot.com

Yorumlar
Kod: B81E8