Nasıl Pilot Olurum
Pecs Üniversitesi Macaristan'da Pilotluk Eğitimi
  01 Ağustos 2019 Perşembe , 10:10
Pec Üniversitesinde Piotluk Eğitimi mi almak istiyorsunuz o zaman doğru yerdesiniz Eurasia Pilot Havacılık ve Kariyer Danışmanlığı size büyük kolaylıklar sağlıyor.

Eurasia Pilot Havacılık ve Kariyer Danışmanlığı ile Pec Üniversitesinde Profesyonel Havayolu Pilotluğu Eğitimi artık çok kolay ayrıntılı bilgi için https://www.eurasiapilot.com ziyaret ederek bizimle iletişime geçiniz.

Multifly Havacılık Akademisi ve Pec Üniversitesi, en gelişmiş eğitim yöntemleriyle ileri mesleki eğitim sunarak yeni nesil profesyonel pilotları desteklemeye kararlı. 2 yıllık eğitim programı, öğrenci pilotlarının herhangi bir ticari hava işletmecisinde bir uçuş ekibi konumuna başvurmak için gereken tüm nitelikleri kazandığı teorik ve pratik bölümleri içerir.

Eğitim programı 4 sömestirden oluşmakta olup, 1204 saat teorik bilgi eğitimi verilecektir. İlk 3 yarıyıl boyunca öğrenci pilotları ilk pilot lisanslarını alırlar ve profesyonel pilot eğitimlerinde daha da ilerlemek için gereken tüm teorik sınavları geçerler. Dersler, öğrencilere profesyonel havacılık dünyası hakkında derinlemesine bilgi sağlayan temel bilimsel geçmişe sahip gerçek havacılık uzmanları tarafından düzenlenmektedir. Öğrenci pilotları, laboratuvar oturumları sırasında uçuş planlama ve izleme için havacılıkta kullanılan en son teknolojiler ve yöntemler konusunda deneyim kazanıyor.

Uygulamalı eğitim, EASA standartlarındaki gerçek uçaklarda toplam 228 uçuş saati ve 63 simülatör süresi sağlar. Yine de, Profesyonel Havayolu Pilot Modüler Eğitim programı, öncelikle 0 to ATPL (sıfır saat) programına odaklanmış olmasına rağmen, önceki uçuş deneyiminin kredilendirilmesi için de geçerli olabilir. Pratik uçuş eğitimi sırasında aktif ve emekli havayolu taşımacılığı pilotları, profesyonel bir kariyere başarılı bir şekilde başlamak için gereken kaliteyi ve deneyimi sağlıyor.


İlgili sırayla Pratik Uçuş Eğitim modülleri:

Teorik eğitim modülleri:

Mühendislik Asistanı - Profesyonel Havayolu Pilot Eğitimi'nin resmi müfredatı, uygulamalı matematik, elektrik ve elektronik ilkeleri ve işletme ve ekonomi alanındaki çalışmalar gibi zorunlu zorunlu temel dersleri de içermektedir. Asıl müfredata programın resmi web sitesinden ulaşılabilir:

https://english.mik.pte.hu/engineer-assistant-airline-pilot

Başvuru Süreci ve Gereksinimler

Başvuru süreci öncelikle Pecs Üniversitesi tarafından yönetilirken, uluslararası öğrenciler tüm eğitim programı için öğrenci vizesi alabilirler.

 

Özel Pilot Lisansı (Uçaklar) Pratik Modülü

Eğitim, öğrenci pilotlarının farklı çalışma alanlarında deneyim kazanabilecekleri 4 ana bölüme ayrılmıştır. Eğitim bölümlerinden bazıları yalnız uçuşlara ihtiyaç duyuyor, öğrenci pilotları ise uçakları tek başına uçuşu denetleyen bir eğitmenle uçuruyor. Her eğitim bölümünün sonunda, öğrenci pilot, sonraki alıştırmalara hazır olmalarını sağlamak için gemide kıdemli bir uçuş eğitmeni ile bir ilerleme testinden geçmelidir.

Eğitimin sonunda, öğrenci pilotları, denetleyici CAA (Sivil Havacılık Otoritesi) tarafından atanan bir Examiner ile bir kontrol sürecinden geçmelidir. Daha önce belirtilen kontrol sürüşünün başarıyla tamamlanmasından sonra pilot lisans CAA tarafından aşağıdaki yetkilerle denetlenecek:

  • Tek Motorlu Pistonlu 5.700 kilograma kadar maksimum kalkış ağırlığı (MTOW) uçakta pilot in command.
  • Yolcuları maliyet payı esasına göre taşıyabilme (gelir dışı trafik)
  • Geçici olarak uluslararası sınırlar üzerinden faaliyet göstermek (tarifesiz uçuşlar)

Öğrenci Pilotları, günlük operasyonlar sırasında bilgilerini pekiştirmek ve ayrıcalıklarının ve lisanslarının daha da genişletilmesini kolaylaştırmak için havacılıkta daha fazla deneyim kazanmalıdır:

Daha önce belirtilen bireysel eğitim modüllerinin tamamlanmasından sonra pilotlar, Alet Değerlendirme, Ticari Pilot Lisansı veya Alet Yükseltme ile Çok Motorlu Sınıf Derecelendirme gibi “profesyonel” modüllere geçebilir.

Profesyonel Pilot Eğitimi Giriş

Havacılık, çeşitli alanlarda sürekli büyüyen bir endüstridir. Bir kariyer, gelir elde etmek için uçabilecek profesyonel bir pilot olarak başlamak için (örneğin: yolcu taşımak, nakliye yapmak veya tarımsal faaliyetlerde bulunmak) ilk adım, gece puanı ve zaman oluşturma ile birlikte Özel Pilot Eğitim Modülünü tamamlamaktır. Başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra pilotlar profesyonel eğitim modüllerini kaydetmelidir:

EASA ATPL (A) Teorik Kredisi, öğrenci pilotlarının profesyonel pratik uçuş eğitimi modüllerini tamamlamalarını sağlayan 3. yarıyıl boyunca kazanılır.

Öğrenci hayatı, misafirperverlik ve konaklama

Üniversite öğrencisi pilotların kampüste kaldıkları süre boyunca çeşitli seçenekleri vardır. Yurtlar başvuru sürecinde Üniversite tarafından verilmektedir. Bununla birlikte, öğrenciler için, çalışmalarında ideal yaşam ortamını kolaylaştırmak için sınırlı kapasiteler ve uygunluk nedeniyle diğer seçenekleri de aramaları önerilir. Pecs Üniversitesi, yaşayan ve nefes alan bir uluslararası toplulukla profesyonel çalışmalar yapmak için gerçekten çok çeşitli bir alandır.Pécs Üniversitesi, dünya çapında çok çeşitli eğitim kurumları, danışmanlar ve uluslararası akademik hizmetler ile yakın çalışmaktadır. Bu temsilciler ve danışmanlar sizin için en uygun kurs hakkında tavsiyede bulunabilir ve başvuru süreci boyunca destek ve öneri sunabilirler.Ücretlerden vize başvurularına ve son başvuru tarihlerine kadar her konuda size en güncel tavsiyelerde bulunabilmelerini sağlamak için tüm temsilcilerimizle yakın işbirliği içinde çalışıyoruz.

Aşağıdaki kuruluşlar Pécs Üniversitesi tarafından, Üniversite adaylarına başvurularında potansiyel adaylara danışmanlık ve destek vermek üzere atanmıştır.

https://international.pte.hu/housing

Daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya Pecs Uluslararası Öğrenciler Üniversitesi resmi web sitesini ziyaret edin:

https://international.pte.hu/full_time_studies/faq

Genel olarak, Mühendis Asistanı - Profesyonel Havayolu Pilot Eğitim Programının 4 yarıyılda tamamlanması gerekir. Programın sonunda, EASA Ticari Pilot Lisansı alındıktan sonra, öğrenci pilotlara Pecs Üniversitesi'nden resmi Mühendis Asistanı - Havayolu Pilot sertifikası verilir eğer öğrenci dilerse +1 yıl daha zorunlu dersleri alarak Üniversite Mezunu olarak lisansına seçilen bir üniversitesi mezuniyeti eklenir. +1 yılda dilerseniz ücretsiz Uçuş Öğretmenliği kursu  ile son yılında hem para kazanıp hem eğitimini tamamlarken ayrıca da uçuş saati yapabilir.

Tanıtım Broşürü için (ING) http://multifly.hu/docs/multifly_a4_brochure_eng_pte.pdf 

Yorumlar
Kod: B81E8